Burs

Gelecek Hayallerine Ortak Oluyoruz

Doğu’da okula giden çocukların eşit şartlarda eğitim alabilmesi için durmaksızın fiziki şartlarını iyileştirmeye çalışıyoruz. Ama iyi biliyoruz ki bu tek başına yeterli değil. Orada bir yerlerde okula gönderilmeyen, gönderilemeyen çocuklar var.

Bu çocuklarımızın sorunlarına yakından şahit olan özverili öğretmenlerimiz vesilesiyle onlara ulaşmaya, gelecek hayallerine ortak olmaya niyetlendik. Önce Şanlıurfa’dan başladık. 5, 10 sonra rakamları 1025’i bulan çocuğumuza burs imkânı sağladık. Emeklerimizin meyvesini aldıkça, bizim umutlarımız daha da fazla yeşeriyordu. Gençlerimiz yaşadıkları tüm zorluklara rağmen, en iyi okullarda okumaya hak kazandılar. Şimdi bu gençlerimizin kimi doktor, kimi mühendis, kimi eczacı…

Bursiyerlerimizden Musa Keçikıran, ailesine yardımcı olmak için çobanlık yapıyor aynı zamanda üniversite sınavlarına da hazırlanıyordu. Emeklerinin karşılığını alan Musa, Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi. Kendisiyle gurur duyuyoruz.

2018- 2019 eğitim öğretim yılında Rumeli Üniversitesi Uçak Teknolojisi Bölümünü birincilikle bitiren Enes Kaya da bir başka gurur kaynağımız. Sakarya Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünü başarıyla tamamlayan bursiyerimiz Tuğba Demir, EKG ve PPG işaretlerinden PTT (Nabız geçiş süresi) parametre çıkarımı projesi ile tansiyon ölçümü yapılan kişiyi rahatsız etmeyecek, ölçümler arasında vakit geçmesi gerekmeyen bir yöntem geliştirerek tıp alanına önemli bir katkı sağladı, gururumuz oldu. 

Amacımız; Her türlü eğitim imkanlarından ve maddi imkansızlıklardan yoksun olan çocukların eğitimlerini sürdürebilmelerine imkan tanımak, kendi ülkelerinde, kendi toplumlarına aydın bir insan olarak yetişmelerine katkı sağlamaktır. Yoksulluktan ve imkansızlıktan dolayı eğitimine devam edemeyen veya zorlanan çocuklara sağlanan imkanlarla, eğitimlerinin devam ettirilmesi ve takip edilmesi hedeflerimizdendir.