EĞİTİM İÇİN HERŞEY

Serpil öğretmenin çocuklara yardım çağrısı ile başladı serüvenimiz.

Önce tüm çalışanlarımızla çıktığımız bu yolda şimdi binlerce gönüllümüz ile sorumluluğumuzun bilinci ile bu yolda birlikte yürüyoruz. Artık bu gönül işi anlık his olmaktan çıkıp, hayatınızın vazgeçilmezi, davranışlarınızın kaynağı oluyor.

İşte elinizdeki bu emek verilmiş, okuyup az da olsa hayatınızı şekillendirecek olan, hepimizin en çok sevdiği ve sevmemiz gerektiği Peygamberimizin (sas) hayatından derlenmiş kesitler, sahneler…

Sabah kalktığınızda etrafınıza gülümsemek, komşunuza selam vermek, dostlarınızın derdiyle dertlenmek, çaresize çare olmaya çalışmak, zorda olanın yanında olmak, çare bulamadığında yüreği sızlamak, yanan yüreklere gözyaşı ile eşlik etmek, kısacası durumdan vazife çıkarabilmek hayat felsefeniz oluyor.

Projelerimiz çok, gücümüz yettiğince ve sırası geldiğinde hayata geçireceğiz bir bir. Yokluğun pençesindeki Afrikalı’ya meslek öğretmek, hastalığına şifa olmaya vesile olmamız için günlerce gelmemizi bekleyen Nijerli kardeşlerimize hijyen ve kaliteli hizmet sunan hastane yapmak, ülkemizdeki suyu olmayan okullara su kuyusu açmak, kışlık kıyafeti olmayan çocuklara el uzatmak, çocuklarımız için sosyal projeler üretmek ilk hedeflerimiz arasında.

Gelin siz de katılın bizlere, nerede bir çığlık duyarsak gidelim birlikte çare olmaya. Gurura kapılmadan, kibirlenmeden kazanalım gönülleri. Çok değişeceğinizi biliyoruz, bizim değiştiğimiz gibi.

Siz de bu insanlar için bir şeyler yapmayı aklınızdan geçiriyorsanız, gelin bizlere katılın. Ülkemizin yoksulu, yetimi, öksüzü ve dünyanın çaresiziyle birlikte olalım. Kendiniz gelemeseniz de, sizin katkılarınızı ulaştırmak için biz sorumluluk bilinciyle gönüllüyüz seve seve.