Rabve İlim Ve Hizmet Vakfı

Video Galeri

Vakfımızın “Eğitim İçin Her Şey” diyerek çıktığı bu yolda ki hikayelerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Videoyu oynat

#BizHepOradayız

Şanlıurfa

Rabve Camimiz İbadete Açıldı

Viranşehir’in Kınalıtepe köyünün Elatlı mezrasında 225m2 kapalı alanı bulunan Rabve Camii’ni en güzel şekilde tamamlayıp bölge halkının dualarıyla ibadete açtık. Beraberce ilk namazımızı kıldık.

Vakıf

Işınlanmaya Hazır Mısın?

“Eğitim İçin Her Şey” diyerek çıktığımız bu yolda Şanlıurfa’da öğrencilerimiz ile bir araya geldik. “ışınlanmaya hazır mısın” diyerek öğrencilerimizle dijital dönüşümün meslekleri üzerine etkilerini konuştuğumuz panel düzenleyerek teknolojinin önemini anlattık.

Videoyu oynat

Bir gülümsemeye #sebepol !

Videoyu oynat

#BizHepOradayız

Şanlıurfa

Ziyaret 2021 Aralık

 1-3 Aralık tarihlerinde yeniden Şanlıurfa’daydık. Dünya’yı etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle bir süredir ayrı kaldığımız Şanlıurfa’daki öğrencilerimiz ile kaldığımız yerden aynı hevesle ve kavuşmanın verdiği mutlulukla bir araya geldik.Viranşehir Aslan Baba İmam Hatip Orta Okulunda 57.sini açtığımız su kuyumuzu ve bir süredir yapımı devam eden ve hizmete açılacak olan Hilvan Hoşin İmam Hatip Çok Amaçlı Salonumuzu ziyaret ettik.

Vakıf

İyi Eğitim Tüm Çocukların Hakkı

Biz bu yola “Eğitim için Her şey” diyerek çıktık. Eğitimle ilgili sorumluluğumuzu paylaşan duyarlı bağışçılarımızın desteği ile ulaşılması zor okullara ulaştık. Çatısı akan, penceresi olup, camı olmayan, sobası olup yakacağı olmayan okulların ihtiyaçlarını elimiz erdiğince gidermeye çalıştık. Bazen yakacak olduk, bazen tuğla olduk, bazen öğretmenlere yoldaş olduk, en önemlisi de bugün 510 öğrencimize burs desteği sağlayarak geleceğe umut olduk.

Gönüllülüğün de ötesinde büyük bir sorumluluk aldığımızın bilincindeyiz.  Çünkü iyilik; bir gönül işi, anlık his olmaktan çıkıp, hayatınızın vazgeçilmezi, davranışlarınızın kaynağı oluyor. Sabah kalktığınızda etrafınıza gülümsemek, komşunuza selam vermek, dostlarınızın derdiyle dertlenmek, darda olanın yanında olmak, çare bulamadığında yüreği sızlamak, yanan yüreklere gözyaşı ile eşlik etmek, kısacası durumdan vazife çıkarabilmek hayat felsefeniz oluyor.

Eşit şartlarda eğitimin önündeki engelleri kaldırmak, okullarımızın tüm eksiklerini gidermek, öğretmenlerimizle el ele vermek, zor şartlar büyüyen çocukların hayatlarını daha yaşanabilir kılmak gibi eğitimle ilgili pek çok hedefimiz, samimi niyetimiz ve gayretimiz var. “Eğitim için Her Şey” sözünü dilimizden hiç düşürmüyoruz.

Videoyu oynat

Bir gülümsemeye #sebepol !

slide7-1024x640
Videoyu oynat

Bir gülümsemeye sen de #sebepol

Şanlıurfa

Musa Geçikıran

Memleketinde Çobanlık Yapan Musa Geçikıran Diş Hekimliği Fakültesini Kazandı. Şu An 3. Sınıf Öğrencisi Ve Bölümünün En Başarılılarından. Rabve Vakfı Olarak Sağladığımız Burs Desteği İle Eğitim Hayatı Boyunca Musa’nın Yanındayız.

Şanlıurfa

Ziyaret 2018 Kasım

Her zaman söylediğimiz gibi sadece bağışta bulunmak bağış sürecinin tamamlanması için yeterli değildir. Süreci layığı ile tamamlamak gerekir. Bu kapsamda yardım eli uzattığımız öğrencilerimiz ile bir araya gelmek bizler için çok kıymetli. Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Şanlıurfa ziyaretimizde Suruç Binatlı İlk Okulu, Siverek Büyük Kazanlı İlk ve Ortaokulu, Siverek Özel Eğitim Yetiştirme Merkezi, Karaköprü İsolar Köyü İlkokulu, Suruç Mürşitpınar ve Harmanalan İlkokulu’nu ziyaret ettik. Öğrencilerimize hediyeler verdik ve onların sevincine ortak olduk. Ayrıca Siverek Büyük Kazanlı İlk ve Ortaokulunda çok amaçlı salon ve yemekhane açılışı gerçekleştirdik.  

Videoyu oynat

#BizHepOradayız

Videoyu oynat

#BizHepOradayız

Şanlıurfa

Ziyaret 2018 Kasım

Eğitim için her şey diyerek çıktığımız bu yolda, az gittik uz gittik dere tepe düz gittik küçük dostlarımıza kavuştuk. Her ziyaretimizde olduğu gibi yine bizleri çok sıcak karşıladılar. Bu ziyaretimizde Siverek Yücelen İlk ve Ortaokulu, Suruç Bilim Anaokulu, Suruç Uysallı İlkokulu, Suruç Kovalı İlkokulu, Siverek Zübeyde Hanım M.T.A.L., Siverek Örgülü İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret ettik.   Geleceğimizin mimarı çocuklarımızın akranlarıyla eşit şartlarda eğitim görebilmesi için çalışmaya devam edeceğiz.

İstanbul

Rabve Vakfı - İstanbul Gezisi

Rabve Vakfı “Eğitim İçin Her Şey” sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Şanlıurfa’dan 43 öğrenciyi ve 7 öğretmeni İstanbul’da ağırladı. İlk defa İstanbul’a gelen öğrenciler, 3 gün boyunca müze gezilerinden boğaz turlarına, adalardan, kültür turlarına kadar İstanbul’un tarihi güzelliklerini de deneyimleme fırsatı buldular.

Videoyu oynat

#BizHepOradayız

Videoyu oynat

#BizHepOradayız

Nijer

Yardım Faaliyetlerimiz

Nijer’de binlerce insanın hayatına dokunup onlara umut kaynağı olmaya devam ediyoruz. 

Şanlıurfa

Rabve Tanıtım

Çocuklarımızın geleceği için var gücümüzle çalışıyoruz. Haydi hep birlikte çocukların yüzündeki gülücük olmaya!

Videoyu oynat

#EğitimİçinHerşey

Videoyu oynat

#EğitimİçinHerşey

hilvan

Eğitim İçin Her Şey

Eğitim İçin Her Şey demeye devam ediyoruz. 2018’in Nisan ayında, Şanlıurfa Hilvan Geyikören İlk Oklunu ziyaret ettik. Öğrencilerimizin isimlerine özel paketler hazırladık giysi ve okul ihtiyaçları için yardımda bulunduk.  

suruç

Okul Müdürü'nün Mektubu

Şanlıurfa Suruç Abdurrahman Şimşek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Tahsin Doğan’ın Rabve Vakfına Mektubu.

Old handwritten letter
Videoyu oynat

#EğitimİçinHerşey

slide3
Videoyu oynat

#BizHepOradayız

nijer

Gönüllüler Derneği Ortak Organizasyon

Rabve Vakfı olarak, onlarca sivil toplum kuruluşu ve on binlerce gönüllü üyesini bir araya getiren, Türkiye’nin ilk iyilik platformu olarak, dünyada milyonlarca kişiye çare olma düşüncesiyle temelleri atılan “Gönüllüler” arasında biz de varız.

şanlıurfa

İstanbul Gezisinin Ardından Gelen Mektup

Geçtiğimiz haftalarda, “Eğitim İçin Her Şey” projesi kapsamında Şanlıurfa’dan gelen 43 öğrenciyi ve 7 öğretmeni İstanbul’da ağırlamıştık.

Suruç Abdurrahman Şimşek Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencilerden Rozan Beytekin, bu geziden sonra duygularını bir kağıda, mektuba dökmüş…

Bu satırları okurken, öğrencilerin hayatlarına dokunmuş ve hayalini kurdukları İstanbul’u onlara tanıtabilmiş olmanın verdiği mutluluğu tekrar tekrar yaşıyoruz.

Ink pen on a handwritten letter
Videoyu oynat

#EğitimİçinHerşey

slide1
Videoyu oynat

#BizHepOradayız

siverek

Kasım 2017 Ziyaretimiz

2017’nin Kasım ayında Şanlıurfa ziyaretimizde Dağbaşı Güvercin İlkokulu ve Suruç Harmanalan İlk Okulunu Ziyaret Ettik. 

-2017 - Şanlıurfa

Eğitim İçin Her Şey

Gönüllülük değil sorumluluk diyerek çıktığımız bu yolda Şanlıurfa’da bir çok okulu ziyaret edip öğrencilerimiz ile vakit geçirdik. Bu gezimizde; Tavşan İlkokulu, Mürşitpınar İlk Okulu, Hacı Mahmut Yavuz Anadolu Lisesi, Aşağı Karabahçe İlk Okulu, Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi, Vali Mehmet Erdoğan Cebeci İlk Okulu, Dolaş İlk ve Orta Okulu Kovalı İlk Okulu’nu ziyaret ettik.  

 

slide0
Videoyu oynat

#EğitimİçinHerşey

Videoyu oynat

#BizHepOradayız

2017 Ocak

Siverek Okul Ziyaretlerimiz

Örgülü İlk ve Orta Okulu ziyaretimizde, geleceğin mimarı öğrencilerimize kışlık kıyafet yardımında bulunduk. Açtığımız su kuyusu ile yaşam kaynağı olan su ihtiyacını giderdik. Okulun derslik kapasitesinin yetersiz olduğu çağrısında bulunan öğretmenimizi yanıtsız bırakmadık ve okul bahçesinde yer alan 1986 yılından kalma eski binanın tadilatını üstlenerek 2017-2018 eğitim öğretim döneminde öğrencilerimiz için hazır hale getirdik.  

2017 Ocak

Suruç Okul Ziyaretlerimiz

Şanlıurfa Suruç’ta bulunan geleceğin mimarı miniklerimizi ziyaret ettik. Eğitim için her şey diyerek baş koyduğumuz bu yolda ihtiyaçları olan giysi ve kitapları hediye ettik.  

slide4
Videoyu oynat

#EğitimİçinHerşey