KİTAP DESTEĞİ

Her Bir Kitap On Binlerce Öğrenciye Gelecek

Biliyoruz ki kitaplar, çocukların duygu ve düşüncelerini besler, onlara can suyu olur. Dünyaya farklı pencerelerden bakmasına imkân sağlar. Bu bilinçle ”Eğitim için Her Şey” diyerek faaliyetlerimizi hızlandırırken eğitimin en önemli parçası kitapları öğrencilerle buluşturduk.

Gönüllü değil sorumlu olduğumuz için ülkemizin en doğusunda zor şartlarda eğitim alan, geleceğe doğru koşan on binlerce öğrenciyi kitaba kavuşturduk.

Toplamda 125.000 kitap, kutlu yolculuk, ilmihal, eğitim kitabı dağıttık ve dağıtmaya devam ediyoruz.

Okumanın gücüne, insanı ve toplumu iyileştirdiğine inandık. Yaratılış sebebini bilmelerine, dini ve hayatı öğrenmelerine rehberlik etmesini istedik. Kitaplardan öğrendikleri bilgi ve bu sayede edindikleri kültür sayesinde öğrencilerimizin toplum içerisinde etkin birer karaktere dönüştüğünü düşledik ve gördük.

Karanlık dehlizlerden çıkıp, ışıklı yollarda dolaşmak ve bilgi ışığının aydınlattığı bir dünyada yaşamak ancak kitaplarla mümkün… Bu yüzden kitapları çocuklarla buluşturmaya devam edeceğiz… 

Gönülden diliyoruz ki iyiliğe, doğruya, güzele ve gerçeğe ulaştıracak kitaplar, çocuklarımızın dünyasında artsın, hiç eksilmesin.