Burs

Doğu’da öğretmen olmak sadece okula gidenlere değil, okula gönderilmeyen, imkanı olmayan öğrencilere de sahip çıkmaktır.

Biz de bir vesile ile öğretmenlerimizin bu isteklerinden haberdar olduk ve yine Şanlıurfa’dan başlayarak önce 5, 10 sonra rakamları 125’i bulan çocuğa destek olmaya başladık. Emeklerimizin meyvesini aldıkça, bizim umutlarımız daha da fazla yeşeriyordu. İstanbul’u o yaşına kadar sadece haritada gören çocuklar onca yokluğa rest çekip, en iyi okullara okumaya, hizmet etmeye geliyorlar, kimi doktor, kimi mühendis, kimi eczacı.

Bursiyerlerimizden Musa Keçikıran, ailesine yardımcı olmak için çobanlık yapıyor aynı zamanda üniversite sınavlarına da hazırlanıyordu. Emeklerinin karşılığını alan Musa, Kocaeli Diş Hekimliğini kazandı. Kendisiyle gurur duyuyoruz.

2018- 2019 eğitim öğretim yılında Rumeli Üniversitesi Uçak Teknolojisi Bölümünü birincilikle bitiren Enes Kaya da bir başka gurur kaynağımız.

Sakarya Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünü başarıyla tamamlayan bursiyerimiz Tuğba Demir, EKG ve PPG işaretlerinden PTT (Nabız geçiş süresi) parametre çıkarımı projesi ile tansiyon ölçümü yapılan kişiyi rahatsız etmeyecek, ölçümler arasında vakit geçmesi gerekmeyen bir yöntem geliştirerek ülkemize katkıda bulunarak ne kadar doğru işler başardığımızın bir göstergesi.

Amacımız, her türlü eğitim imkanlarından ve maddi imkansızlıklardan yoksun olan çocukların eğitimlerini sürdürebilmelerine imkan tanımak, kendi ülkelerinde, kendi toplumlarına aydın bir insan olarak yetişmelerine katkı sağlamaktır. Yoksulluktan ve imkansızlıktan dolayı eğitimine devam edemeyen veya zorlanan çocuklara sağlanan imkanlarla, eğitimlerinin devam ettirilmesi ve takip edilmesi hedeflerimizdendir.

Fotoğraf

GALERİSİ