Hastane

Nijer Ong Biseg-Rabve Vakfı Sağlık Ve Eğitim Tesisleri

Nijer, burası Afrika’nın merkezi, anlatmaya kelimeler, görüntüler aktarmaya yetmez, Havasını tenefüs etmez, onlara dokunmazsanız Afrika’yı anlayamazsınız. Yeryüzünün şatafatlı hallerinden uzak, yokluğa bile şükredenlerin ülkesi.

Her sabah hastanenin önünde bekleyen, dinlemeye değer yüzlerce hikaye var. Mesela apandisti patlayalı 10 gün olduğu halde 180 km uzaklıktan büyük zorlukla gelen ve acilen ameliyata aldığımız bir genç, sıcağın kavurduğu yollarda sırtındaki çocuğuyla saatlerce yürüyerek bize ulaşmaya çalışan bir anne.

Hepsi için yapılacak çok şey var, desteğinizle ve elimizden geldiğince. 50.000 m2’lik alana kurulacak ve 2019 yılının sonlarına doğru faaliyete geçecek olan Nijer ONG Biseg – Rabve Vakfı Sağlık ve Eğitim Tesisleri ile Nijer halkı hak ettiği hijyenik ve konforlu hastane ortamında tedavilerine devam edebilecekler.

Nijer ONG Biseg-Rabve Vakfı Sağlık ve Eğitim Tesisleri diş polikliniğinden kulak burun boğaza, jinekologdan göz polikliniklerine, ameliyathanelerden laboratuvarlara kadar ve bunların yanı sıra kafeler, dinlenme alanları, çocuk oyun ve spor alanları ile de gelen hastalara birçok alanda hizmet sunabilecek. Bu alanda yine Nijer halkının yararlanabileceği aile bütçesine katkı sağlayabilecek el sanatları kursları, toprağı işleme, verimli hale getirme konularında tesisimizde eğitimler verilecek. Aylarca yolumuzu gözleyen ve yılda sadece 2 kez gidebileceğimiz Nijer’e 24 saat hizmet verebilecek sağlık ve eğitim tesisi inşa ediyoruz.

Fotoğraf

GALERİSİ