Siverekli öğrencilere kışlık mont ve bot yardımı yapıldı

Rabve Uluslar arası Yardımlaşma Derneği, bu güne kadar Siverek kırsalında okulların içme ve kullanma su ihtiyacını karşılamak amacıyla su kuyuları açtı, birçok okulun çatısını onarıp, jeneratör ihtiyacını karşıladı. Geçen yıl kış aylarında Siverek’te eğitimlerini sürdüren ana okullardan liselere kadar on bin öğrenciye mont ve bot desteği sağladı. Dernek bu yılda öğretmenleri tespit ettiği ihtiyaç sahibi 18 bin öğrenciye mont ve bot yardımına başladı. Yardımlar kargo aracılığı okullara ulaşmaya başladı.

İlçe milli eğitim müdürü Nuri Kapanoğlu, “yardımlardan dolayı Rabve Uluslar arası Yardımlaşma Derneği gönüllülerine ve emeği geçen herkese teşekkür” etti

Rabve Vakfı; bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, aç ve açıkta kalmış; doğal afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, evsiz, yurtsuz tüm muhtaç insanlara yardım ulaştırmak ve burs yolu ile de öğrencilere yardımcı olmak gayesiyle çalışmaktadır.

"Verdiğimiz hizmet kalitesini sürekli geliştirerek toplumun birliktelik yardımlaşma, dayanışma ve gelişimindeki temel ihtiyaçlarını karşılayarak tüm dünya insanlığını kucaklayan yardım kuruluşu olmak"

- Ahmet Topçuoğlu

Gönüllü faaliyetlerle başlayan ve 2014 yılında kurumsallaşan bu çalışmalar kısa sürede Türkiye’den tüm dünyaya ulaşan bir hayır köprüsü olmuştur. Dernek yetkilileri Misyonlarını, şu sözlerle ifade ediyor “verdiğimiz hizmet kalitesini sürekli geliştirerek toplumun birliktelik yardımlaşma, dayanışma ve gelişimindeki temel ihtiyaçlarını karşılayarak tüm dünya insanlığını kucaklayan yardım kuruluşu olmak”